Organizator:

Transformacja Škody na targach

26.03.2013 12:00:00

Podziel się

Gdzie znajduje się serce samochodu, jak funkcjonuje ten złożony organizm i jakie inne funkcje – poza transportową – może pełnić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukują studenci poznańskiej School of Form, którzy w pawilonie1 Międzynarodowych Targów Poznańskich dokonują unikatowej transformacji nowej Škody Octavi, rozbierając ją na części i budując z nich nowe formy użytkowe.

Škoda AMAZING PARTS – to projekt, którego celem jest połączenie cech użytkowych samochodu z walorami artystycznymi. W tym celu w niezwykłą podróż w głąb Škody wybrali się studenci kierunku Industrial Design. Kierowany przez Oskara Ziętę zespół rozbiera samochód na części, przekształcając je w nowe i funkcjonalne obiekty, dowodząc tym samym, że otacza nas sztuka i użyteczność.

Transformacja samochodu w formy użytkowe, które co ciekawe, wcale nie muszą być związane z motoryzacją, dobiegnie końca z początkiem kwietnia br. Efekt pracy studentów będzie można obejrzeć już podczas zbliżających się targów Motor Show w pawilonie nr 1 MTP w dniach 5-7 kwietnia br. Wystarczy zakupić bilet na największe wydarzenie branży motoryzacyjnej w Polsce (więcej szczegółów na stronie: www.motorshow.pl). Wejście od strony ul. Głogowskiej. Zapraszamy!

Fot. www.amazingparts.pl